Baner podziemia
Baner Będzin - strona główna
logo

Radni Rady Miejskiej

radny BłądzińskiRobert Błądziński

bladzinski.robert@radny.bedzin.pl

Lat 43, żonaty, dwoje dzieci, mieszkaniec Będzina, dzielnica Małobądz. Wykształcenie wyższe, absolwent Uniwersytetu Śląskiego, Wydział Nauk Społecznych. Zawodowo, zarządzanie firmą w sektorze przemysłowym. Członek Towarzystwa Przyjaciół Będzina.

W Radzie Miejskiej zasiada w komisjach: Budżetu i Rozwoju Miasta, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego oraz Oświaty i Polityki Społecznej.


Sławomir Brodziński

brodzinski.slawomir@radny.bedzin.pl

Rocznik 1968. Od urodzenia mieszkaniec Będzina, od 1976 roku mieszka na Syberce. Żona Joanna, córka Maja. Politolog i dziennikarz, absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Studia podyplomowe z samorządu terytorialnego i administracji publicznej oraz z życia i myśli Jana Pawła II. Pracuje w Starostwie Powiatowym w Będzinie, gdzie jest Naczelnikiem Wydziału Polityki Społecznej. Wcześniej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego był Dyrektorem Kancelarii Sejmiku Województwa. 7-krotny radny Rady Miejskiej Będzina od 1994 roku. W latach 1998-2006 i 2010-2014 3-krotny Przewodniczący Rady Miejskiej. Członek Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Towarzystwa Przyjaciół Będzina, Stowarzyszenia Ratujmy Kościół na Górce, Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego, Stowarzyszenia Rzeczpospolita Obywatelska i Stowarzyszenia Wspólnie dla. Członek honorowy Klubu Absolwenta przy Szkole Podstawowej nr 2. Członek wspierający Stowarzyszenia Filary Kultury. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Brązowym Krzyżem Zasługi. Okręg nr 1 – Syberka i Górki Małobądzkie.

www.slawomirbrodzinski.eu, sab@op.pl


radny BurzawaJarosław Burzawa

burzawa.jaroslaw@radny.bedzin.pl

Rok urodzenia 1987, mieszkaniec Będzina, wykształcenie wyższe - Uniwersytet Śląski w Katowicach - politolog. Podyplomowe studia z Prawa Gospodarczego i Handlowego na UŚ w Katowicach. Radny Rady Miejskiej Będzina 2014-2018. W Radzie Miejskiej zasiada w komisji Rewizyjnej oraz Budżetu i Rozwoju Miasta. Reprezentuje dzielnice: Śródmieście, Warpie oraz Małobądz. Tel. 532 997 112, mail: jburzawa@wp.pl


Leszek DudekLeszek Dudek

dudek.leszek@radny.bedzin.pl

Kierownik w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Będzinie. W ostatniej kadencji Rady Miejskiej pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Budżetu i Rozwoju Miasta. Przez 4 lata zrealizowano wiele zadań obejmujących infrastrukturę techniczną, remonty dróg, chodników, budynków szkół i przedszkoli, przez co poprawił się wizerunek miasta.


Krzysztof DudzińskiKrzysztof Dudziński

dudzinski.krzysztof@radny.bedzin.pl

Mam 37 lat, jestem mężem i ojcem dwójki dzieci, całe moje życie jest związane z moją małą ojczyzną. Ukończyłem Technikum Energetyczne w Sosnowcu, jednak pod koniec nauki wiedziałem już, że moje życie zawodowe nie będzie związane z wyuczonym zawodem. Dlatego przy wyborze kierunku studiów zdecydowałem się na socjologię, która pozwoliła mi na zgłębienie społecznych reguł i procesów funkcjonowania społeczeństwa.

Zawsze chciałem zrobić „coś dobrego" dla Łagiszy i jej mieszkańców, dlatego w 2006 roku wystartowałem pierwszy raz w wyborach samorządowych kandydując na funkcję Radnego Rady Miejskiej Będzina. W 2010 roku, dzięki zaufaniu mieszkańców udało mi się uzyskać mandat radnego, który piastuję już 2 kadencje. Po wyborach w 2014 roku wysoka rada powierzyła mi zaszczytną funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej.

Posiadam duże doświadczenie zawodowe, na które składa się prowadzenie działalności gospodarczej, praca w międzynarodowych korporacjach oraz jednostkach samorządu terytorialnego. Doświadczenie w jednostkach samorządowych zdobyłem pracujące m.in. w Starostwie Powiatowym w Będzinie i Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego gdzie pełniłem funkcję Zastępcy Dyrektora Wydziału Gospodarki, Turystyki i Sportu. Obecnie pełnię funkcję Dyrektora Biura Obsługi Zarządu i Zgromadzenia w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia jest pierwszą tego typu jednostką samorządową w Polsce. Składa się na nią 41 gmin centralnej części województwa śląskiego ze stolicą w Katowicach – w sumie 2,7 mln mieszkańców. Jestem zaszczycony, że moje doświadczenie zawodowe przyczynia się do rozwoju obszaru metropolitalnego i poprawy jakości życia jej mieszkańców.


Ewa Fendrych

fendrych.ewa@radny.bedzin.pl

radny fiukMichał Fiuk

fiuk.michal@radny.bedzin.pl

Jestem absolwentem dwóch wydziałów Politechniki Śląskiej z zakresu chemii oraz zarządzania i inżynierii produkcji. Swoje kwalifikacje nieustannie podnoszę, zdobywając wiedzę z róznych dziedzin nauki. Ukończyłem m.in. studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oraz uzyskałem kwalifikacje pedagogiczne w Wyższej Szkole Biznesu. Moim sukcesem są studia dla Menadżerów oraz Artystów na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Podejmuję liczne działania na rzecz społeczności lokalnej. W swojej pracy miałem możliwość bezpośredniego kontaktu z ludźmi najbardziej potrzebującymi, realizując projekty i zadania dla licznej grupy podopiecznych Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Bardzo dobrze czuję się w pracy na rzecz promocji kultury. Na tej płaszczynie spełniam się zawodowo jako animator kultury, menadżer m.in.: działając w lokalnych stowarzyszeniach. Od lat realizuję swoją życiową pasję, dając się poznać jako organista w będzińskim Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na Syberce.


Łukasz FrańczakŁukasz Frańczak

franczak.lukasz@radny.bedzin.pl

Ur. 8.08.1981 roku w Będzinie. Magister pedagogiki bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. Od urodzenia mieszkaniec dzielnicy Grodziec. Żonaty, jedno dziecko (syn Antoś).
Radny Rady Miejskiej w Będzinie od 2014 roku. W listopadzie 2014 zwyciężył w okręgu nr 15, zdobywając 507 głosów.
Działalność w Radzie Miejskiej:
Komisje stałe:
1. Komisja Polityki Społecznej– wiceprzewodniczący,
2. Komisja Polityki Gospodarczej – członek.


radny GrymaSzczepan Gryma

gryma.szczepan@radny.bedzin.pl

Wykształcenie zawodowe i wojskowe, podoficer, emeryt. Urodzony będzinianin, żonaty, dwoje dzieci. Od 13 lat samodzielnie zarządza Wspólnotą Mieszkaniową przy ulicy Żwirki i Wigury. Od 2010 do 2018 r. radny Rady Miejskiej Będzina.

radna GubałaJadwiga Gubała

gubala.jadwiga@radny.bedzin.pl

Radna VI i VII kadencji. Z zawodu nauczyciel. Obecnie Kierownik Filii Ośrodka Kultury w Grodźcu.
Jerzy JagiełaJerzy Jagieła

jagiela.jerzy@radny.bedzin.pl

Lat 59. Wykształcenie średnie. Rodowity będzinianin, całe życie związany z miastem.
radny KowalTadeusz Kowal

kowal.tadeusz@radny.bedzin.pl

Lat 63, od ponad 30 lat mieszkaniec Będzina. Z zawodu inżynier-mechanik, absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Żonaty szczęśliwy dziadek, którego oczkiem w głowie jest 15 letnia wnuczka Magda.
W Radzie Miejskiej Będzina zasiada w komisjach: Polityki Społecznej Miasta oraz Polityki Gospodarczej Miasta.


radny KrzzyżkiewiczPiotr Krzyżkiewicz

krzyzkiewicz.piotr@radny.bedzin.pl

Lat 40, żonaty dwoje dzieci. Wykształcenie wyższe, absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Businessu i Administracji w Warszawie. Od urodzenia mieszka w Będzinie. Od kilku lat zarządza spółką z sektora inżynierii związanej  z ekologią oraz odnawialnymi źródłami energii z siedzibą w Będzinie.


radny LazarMarcin Lazar

lazar.marcin@radny.bedzin.pl

Urodził się w 1979r. w Będzinie. Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego w Będzinie, od ukończenia studiów na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach pracuje w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Będzinie.
Radny Rady Miejskiej Będzina V, VI i VII kadencji. W latach 2006 – 2010 Przewodniczący Komisji Polityki Społecznej Miasta, w obecnej kadencji pracuje w Komisji Polityki Społecznej.
Prezes Towarzystwa Przyjaciół Będzina, założyciel i opiekun pedagogiczny Klubu Absolwenta przy MZS nr 1, członek stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska i Miast Króla Kazimierza Wielkiego.


radny MałkowskiJerzy Małkowski

malkowski.jerzy@radny.bedzin.pl

Mieszkaniec Będzina od 44 lat, w tym 30 lat na osiedlu Warpie. Szczęśliwy ojciec trzech córek i dziadek trójki wnuków. Od 22 lat pracownik PTHU "Interpromex" w Będzinie. Przez ostatnie 4 lata Radny Rady Miejskiej Będzina, gdzie pełnił funkcje Wiceprzewodniczącego Komisji Budżetu i Rozwoju Miasta, członka Komisji Polityki Społecznej oraz Komisji Polityki Gospodarczej.


radna PaterekDaria Paterek

paterek.daria@radny.bedzin.pl

Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy samorządowej nabyte m.in. w trakcie pracy na stanowisku naczelnika Wydziału Organizacji i Zarządzania w Starostwie Powiatowym w Będzinie oraz pełnienia funkcji Wiceprezydenta Miasta Będzina. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu prawa samorządu terytorialnego. Jako rodowitej będziniance bliskie są jej sprawy lokalnej społeczności, zwłaszcza ułatwienia dostępu mieszkańcom Będzina do kultury, sportu i oświaty.


radny PawlakGrzegorz Pawlak

pawlak.grzegorz@radny.bedzin.pl

Od urodzenia związany z Będzinem. Handlowiec. Członek zarządu Towarzystwa Przyjaciół Będzina.
radna PokoraKlaudia Pokora

pokora.klaudia@radny.bedzin.pl

Mam 39 lat i od dziecka mieszkam w Będzinie.

Ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Obecnie kontynuuję studia uzupełniające na tej samej uczelni.

Zawodowo specjalizuję się w zamówieniach publicznych. Od 15 lat współpracuję z firmami w pozyskiwaniu zleceń w drodze postępowań przetargowych.

Prywatnie jestem mężatką i matką trójki fantastycznych dzieciaków. Jako czynna zawodowo, studiująca matka trójki dzieci, nauczyłam się sumienności i szacunku do przemijającego czasu. Nie odkładam powierzonych mi obowiązków na bok. Jeśli zaangażuję się w dany projekt to działam do końca. Jestem bardzo pozytywną i komunikatywną osobą, chętnie słucham ludzi i służę dobrą radą.


radny SłowikMariusz Słowik

slowik.mariusz@radny.bedzin.pl

Grodźczanin od urodzenia, absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, menedżer kultury (studia podyplomowe Akademia Ekonomiczna Kolegium Zarządzania). Prezes Towarzystwa Przyjaciół Grodźca. Prywatnie mąż i tata dwóch córek, pasjonat motoryzacji.

Dyżury codziennie po godzinie 16:00 pod numerem telefonu 667 948 255. Pierwszy wtorek miesiąca 16:00 – 17:00 Filia Ośrodka Kultury Plac Skarbińskich 1


radna StarońGrażyna Staroń

staron.grazyna@radny.bedzin.pl

radny SzewczykPaweł Szewczyk

szewczyk.pawel@radny.bedzin.pl

28 lat, wykształcenie wyższe - Absolwent Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach.

Radny Prawa i Sprawiedliwości. Członek Komisji Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego oraz Komisji Oświaty i Polityki Społecznej.

Reprezentuje dzielnice: Ksawera, Zamkowe, Gzichów, Koszelew.

Pracownik samorządowy Starostwa Powiatowego w Będzinie.


Tomasz WacławczykTomasz Wacławczyk

waclawczyk.tomasz@radny.bedzin.pl

Lat 49, wykształcenie wyższe magisterskie, dyplomowany zarządca nieruchomości. Zawodowo związany z firmą "ZETOM" Katowice w której pełni funkcję dyrektora Laboratorium Badawczego i Wzorcującego. Członek Towarzystwa Przyjaciół Będzina oraz Zarządu "Wspólnoty Mieszkaniowej Kopernika 11-13".


radna ZiębaMałgorzata Zięba

zieba.malgorzata@radny.bedzin.plWyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się
Wybierz Promowaną stronę 1" 1
Wybierz Promowaną stronę 2" 2
Wybierz Promowaną stronę 3" 3
Wybierz Promowaną stronę 4" 4
Wybierz Promowaną stronę 5" 5
Baner COVID-19 Bieżące informacje - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Ograniczenie niskiej emisji w Będzinie - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner e-Będzin - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Ochrona powietrza - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Powszechny Spis Rolny 2020 - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Panorama z Wieży Ciśnień - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Aktualności Będzińskie - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Drogi gminne - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Projekty realizowane w ramach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii  - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Stypendia sportowe Miasta Będzina 2019
Baner Budżet Obywatelski - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner oze - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Zmieniamy Będzin - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Będziński Uniwersytet Trzeciego Wieku
Baner Będzińska Akademia Małego Odkrywcy
Baner Programy mieszkaniowe
Baner MKS Będzin - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Wybory na Prezydenta RP 2020 - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner gospodarka odpadami - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Śląska Karta Usług Publicznych - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Program rewitalizacji - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Bawialnia - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Szkoła Świadomego Planowania Przestrrzennego - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Termomodernizacja SP11
Baner Pomagamy - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Bezpieczny Będzin
Baner Numery alarmowe - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna
Baner Rozlicz PIT - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna