Przejdź do Treści
Baner podziemia
Baner Będzin - strona główna
Baner Będzin Portal Miejski
uczniowie pod pomnikiem

MEN sfinansowało niepodległościową wycieczkę SP 13

09
/
11
/
2018

Uczniowie Szkoły Podstawowej 13, realizując projekt MEN „Godność, wolność, niepodległość”, byli na trzydniowej wycieczce „Szlakiem powstań śląskich”.

W Świętochłowicach złożyli kwiaty i zapalili znicze na cmentarzu powstańców śląskich, zwiedzili Muzeum Powstań Śląskich, gdzie uczestniczyli w warsztatach „Gewery i handgranaty, czyli o wyposażeniu powstańców śląskich słów kilka…”.

uczniowie przed muzeum

Na Górze św. Anny, miejsca ważnej bitwy III powstania śląskiego, byli pod Pomnikiem Czynu Powstańczego. W Leśnicy poznali Muzeum Czynu Powstańczego oraz w Szkole Podstawowej im. Obrońców Góry Chełmskiej zaprezentowali pantomimę o powstaniach śląskich „Opowiedzcie wiatry…Droga do niepodległości”. Byli też w zamku i parku w Mosznej. W Nikiszowcu zwiedzili zabytkowe osiedle, które poznali oglądając film „Sól ziemi czarnej”. Po obejrzeniu wystawy „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów” w Muzeum Śląskim uczestniczyli w warsztatach „W ciemni fotoamatora”.

grupa uczniów przed muzuem

Patriotyczną wycieczkę, finansowaną przez MEN, zakończyli złożeniem kwiatów i zapaleniem znicza pod Pomnikiem Powstań Śląskich w Katowicach.

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się